Czwartek, 20 września 2018. Imieniny Eustachego, Faustyny, Renaty

Dziś Droga Krzyżowa w Targowie

2013-03-27 14:07:58 (ost. akt: 2013-03-29 08:58:15)

W Wielki Piątek, w Targowie, po raz drugi aktorzy "Domalesii" wystawią Pasję. Zeszłoroczny debiut okazał się sukcesem. — W tym roku jesteśmy bogatsi o doświadczenia — mówi Wiesław Domalewski, lider grupy. — Najbardziej martwi nas pogoda.

W zeszłym roku Nieformalna Grupa Teatralna "Domalesia" przedstawiła "Pasję" po raz pierwszy. Do wydarzenia przygotowywali się kilka miesięcy. Szyli stroje i wykonywali elementy scenografii. Wszystko miało być jak najbardziej realne. Tak, aby oglądający poczuli się, jak świadkowie tamtych wydarzeń.

W ostatniej drodze Jezusa wzięło udział kilkaset osób. Dla wielu było to wyjątkowe przeżycie. 
— W tym roku jest nam dużo łatwiej — przyznaje lider "Domalesii". — Mamy już stroje i elementy scenografii. Aktorzy "przetarli się", sprawdzili w tym, co robią. Wyciągnęliśmy wnioski z pierwszej inscenizacji i jesteśmy bogatsi o doświadczenie. Trochę niepokoi nas to, co za oknem. Dlatego jeśli warunki pogodowe się nie poprawią, to wystawimy spektakl w kościele. Nie mniej bardzo serdecznie wszystkich zapraszamy. Mamy nadzieję, że będzie to wyjątkowe przeżycie, nie tylko dla katolików.


W zeszłym roku ludzie oglądali "Pasję" w Targowie ze łzami w oczach. — Brak mi słów — mówiła po zeszłorocznym spektaklu Anna Krawczyk ze Szczytna. — To wyjątkowe przeżycie, cieszę się, że mogłam tu przyjechać.


Pasję "Domalesia" wystawi w Targowie, w Wielki Piątek, 29 marca. Początek misterium o godz. 17.
15
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages