Wtorek, 17 lipca 2018. Imieniny Aleksego, Bogdana, Martyny

W małych gminach powstaną nowe obiekty sportowe

2013-04-24 09:20:59 (ost. akt: 2013-04-24 09:42:59)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Podczas wczorajszej sesji radni sejmiku województwa uchwalili program rozwoju bazy sportowej na 2013 rok. Dzięki środkom z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej 16 gmin i dwa powiaty z województwa warmińsko-mazurskiego otrzymają wsparcie na dokończenie lub rozpoczęcie nowych inwestycji w obiekty sportowe.

— Chcemy stwarzać naszej młodzieży coraz lepsze warunki do uprawiania sportu, nie tylko tego wyczynowego i półzawodowego, ale także amatorskiego — powiedział po przyjęciu uchwały sejmiku województwa marszałek Jacek Protas. — Co roku gminy mogą liczyć na dodatkowe środki ze specjalnego funduszu na rozwój bazy sportowej. Najważniejsze są dla nas inwestycje w małych gminach, gdzie nie ma pełnowymiarowych sal sportowych.

Wysokie dofinansowanie otrzymały sale sportowe w Markusach i Świętajnie, są to bowiem pierwsze tego typu obiekty w tych gminach. Z inwestycji już prowadzonych wsparcie w 2013 roku otrzyma 12 przedsięwzięć. Sale powstają m.in. w gminach Dźwierzuty i Jedwabno. W Górowie Iławieckim rozbudowywany jest stadion z bieżnią poliuretanową. Z kolei w Ełku prowadzona jest budowa hali sportowej.

Nowe przedsięwzięcia ruszą w siedmiu samorządach. Wśród nich są budowy hal sportowych w Bezledach, przy Zespole Szkół Zawodowych w Dobrym Mieście oraz przy szkole podstawowej nr 4 w Kętrzynie. Szkolne Centrum Aktywności Ruchowej to z kolei projekt miasta Olsztyn. Modernizacja czeka także halę gimnastyczną przy Zespole Szkół nr 1 w Działdowie.

W 2013 roku z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej region otrzyma ponad 8,5 mln złotych.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. zxc #1065697 | 25 kwi 2013 09:09

    Ciekawe, o które Świętajno tutaj chodzi, te k. Szczytna czy Olecka??

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages