Czwartek, 20 września 2018. Imieniny Eustachego, Faustyny, Renaty

Florian wzorem do naśladowania

2013-05-11 12:00:00 (ost. akt: 2013-05-10 12:06:04)

— Pomagać pomimo wszystko, tego uczy wasz patron — mówił do zebranych na mszy druhów i druhen OSP Targowo proboszcz Tomasz Kowalski. — I wy, tak jak on, idziecie pomagać, zostawiając wszystko, co ważne, aby ratować życie i mienie innych.

Czwarty dzień maja od wielu lat kojarzony jest ze strażackim świętem. Tego dnia Kościół wspomina postać świętego męczennika z pierwszych wieków - Floriana. Patron strażaków był rzymskim legionistą, który po nawróceniu na chrześcijaństwo pomagał innym. Za głoszone prawdy i sposób bycia poniósł okrutną śmierć. Został poszarpany hakami i utopiony. Do jego postawy bezinteresownej pomocy z narażeniem własnego życia starają się odwoływać współcześni strażacy. — Często ryzykujecie swoje życie. I wy, tak jak on, idziecie pomagać, zostawiając wszystko, co ważne, aby ratować życie i mienie innych — podkreślał ks. Kowalski w czasie kazania. We mszy udział wzięli strażacy ochotnicy z Targowa, Rańska i Miętkich.


Jednostka w Targowie to ponad sześćdziesięciu strażaków. W tym drużyna żeńska. Niektóre druhny mają ukończony podstawowy kurs strażacki i mogą brać udział w akcjach ratowniczo-gaśniczych. W zeszłym roku teren działania targowskiej OSP szczęśliwie omijały sytuacje, w których ochotnicy musieliby wykazywać się swoimi umiejętnościami. Poza kilkoma pożarami traw, usuwaniem skutków wichur i poszukiwaniami zaginionych na terenie Targowa nie doszło do większych pożarów i wypadków. Jak podkreślają strażacy, taka sytuacja bardzo ich cieszy. — Mamy odpowiedni sprzęt i zawsze jesteśmy gotowi, aby wyjechać i ratować. Ale oczywiście wolimy, aby nic się nie działo, aby nikt nie został dotknięty nieszczęściem, w którym nasza pomoc jest niezbędna — mówi prezes OSP Targowo Mirosław Ziętak.


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages