Czwartek, 19 lipca 2018. Imieniny Alfreny, Rufina, Wincentego

Mają swój sztandar z Klenczonem

2013-10-18 08:52:33 (ost. akt: 2013-10-18 09:04:25)

Autor zdjęcia: Foto. Archiwum szkoły

14 października, podczas obchodzonego Dnia Edukacji Narodowej gimnazjum w Dźwierzutach nadano sztandar. Patronem tej szkoły jest Krzysztof Klenczon.

W poniedziałek, 14 października, w Gimnazjum im. Krzysztofa Klenczona w Dźwierzutach odbyło się uroczyste nadanie sztandaru. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele lokalnych władz, uczniowie, rodzice, nauczyciele, przedstawiciele Stowarzyszenia Skarbników Samorządowych Warmii i Mazur, siostry z Klasztoru Mniszek Klarysek Kapucynek oraz delegacja z zaprzyjaźnionego Niemenczyna, na czele której stanął starosta Edward Puncewicz i dyrektor gimnazjum Tadeusz Grygorowicz.
Uroczystość nadania sztandaru jest wynikiem realizacji wspólnego projektu pomiędzy młodzieżą z Polskiego Gimnazjum im. Konstantego Parczewskiego w Niemenczynie na Litwie i Gimnazjum w Dźwierzutach. 
Podczas uroczystości młodzież z obu gimnazjów zaprezentowały się w swoich programach artystycznych.

Cieszy fakt, że to właśnie młodzież wyszła z pomysłem posiadania własnego sztandaru.

— W październiku 2012 wraz z uczniami naszego gimnazjum uczestniczyliśmy w doniosłej uroczystości nadania sztandaru w zaprzyjaźnionym gimnazjum w Niemenczynie — mówi Jolanta Łomiak, dyrektor gimnazjum w Dźwierzutach. — Po tych uroczystościach pojawiły się pytania czy nasza szkoła również może posiadać swój własny. Sztandar jest niezwykle ważny w życiu szkoły — dodaje dyrektor. I jak zapowiada szkoła nie zamierza stać w miejscu, chcą nadal się rozwijać i osiągać nowe cele, godnie reprezentować społeczność, sławiąc zaszczytnie imię Krzysztofa Klenczona.

Sztandar wykonano w Klasztorze Mniszek Klarysek Kapucynek w Szczytnie.

W trakcie uroczystości nadania sztandaru przekazano gościom z rejonu wileńskiego liczne upominki. Z inicjatywy Prezesa Zarządu Stowarzyszenia Skarbników Samorządowych Warmii i Mazur w Szczytnie, Henryka Samborskiego oraz Prezesa Zarządu Fundacji „Wspólna Pomoc” w Szczytnie, Bogdana Podolaka sołtys wsi Olszyny, Zygmunt Rząp wykonał popiersia patronów szkół: Konstantego Parczewskiego w Niemenczynie oraz Krzysztofa Klenczona w Dźwierzutach.


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages