Wtorek, 19 czerwca 2018. Imieniny Gerwazego, Protazego, Sylwii

Znęcał się nad matką, a nożem zaatakował policjantów

2013-11-13 08:15:32 (ost. akt: 2013-11-13 08:42:31)

43-letni mieszkaniec gminy Dźwierzuty od dłuższego czasu znęcał się fizycznie i psychicznie nad swoją matką. Podczas policyjnej interwencji mężczyzna zaatakował nożem funkcjonariuszy. 43-latek został zatrzymany, a kobieta opowiedziała o swoim dramacie policji.

6 listopada oficer dyżurny szczycieńskiej policji otrzymał telefoniczne zgłoszenie o awanturze domowej na terenie gminy Dźwierzuty.
Pijany 43-letni Wojciech I. wyzywał swoją matkę, szarpał ją, groził pozbawieniem życia i pobiciem. Matka oprawcy dłużej nie mogła znieść poniżania oraz zastraszania, tym bardziej, że takie zachowanie sprawcy trwało od dłuższego czasu. Kobieta powiadomiła policję i opowiedziała o swoim dramacie. Tego dnia sprawca awantury domowej był także bardzo agresywny.
Wojciech I. podczas interwencji zaatakował nożem również funkcjonariuszy. Groził, że ich zabije. Policjanci zatrzymali napastnika i tym samym uniemożliwili mu dalsze znęcanie się nad swoją matką. Śledczy ustalili, że w tej sprawie znęcanie się miało zarówno charakter psychiczny, jak i fizyczny.
43-letni sprawca przemocy w rodzinie usłyszał już zarzuty. Sąd na trzy miesiące aresztował Wojciecha I.
Za przestępstwo znęcania się nad osobą najbliższą grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat. Natomiast za czynną napaść na funkcjonariuszy publicznych grozi kara pozbawienia wolności od roku do lat 10.

Policjanci apelują, aby każdy reagował na przemoc. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych. Każdy nawet anonimowo pod numerem telefonu 112 lub 997 może powiadomić najbliższą jednostkę policji, o fakcie znęcania się. Policjanci sprawdzą każdy taki sygnał.

Również pod numerem telefonu 801-12-00-02 w ramach Ogólnopolskiego Pogotowia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie konsultanci Pogotowia „Niebieska Linia” w przypadkach przemocy w rodzinie uruchamiać będą nowy rodzaj interwencji. W wyniku otrzymania od osób pokrzywdzonych informacji o stosowaniu przemocy w rodzinie lub niedotrzymaniu warunków probacji przez sprawcę mężczyźnie prawomocnie skazanego za przestępstwo z użyciem przemocy lub groźby bezprawnej wobec osoby najbliższej, konsultanci Pogotowia „Niebieska Linia” będą podejmować działania o charakterze interwencyjnym przez powiadamianie policji i kuratorów, którzy w swoich środowiskach lokalnych będą uruchamiać działania zmierzające do odwieszenia wykonania kary pozbawienia wolności lub warunkowego przedterminowego zwolnienia.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Stefan Batory #1244328 | 82.170.*.* 14 lis 2013 07:56

  I po co taki żyje ? Tyle dobrych ludzi na organy czeka........Ja bym wyrwał chwasta !!!

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. xyz #1243805 | 88.199.*.* 13 lis 2013 13:18

  Takiemu co podnosi rękę na swoją matke to tyklo ręce upier.... po sam tyłek..

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages