Poniedziałek, 18 czerwca 2018. Imieniny Elżbiety, Marka, Pauli

Olimpijczycy na spotkaniu z uczniami

2013-11-25 13:27:52 (ost. akt: 2013-11-25 14:05:51)

Mistrzowie Olimpijscy w Szermierce na Wózkach odwiedzili uczniów klas I-VI oraz oddziałów przedszkolnych z terenu gminy Dźwierzuty. Olimpijczycy zaprezentowali dziecięcej publiczności walki na szable, a także przedstawili kilka prezentacji multimedialnych.

W piątek, 22 listopada, uczniowie klas I-VI oraz oddziałów przedszkolnych z terenu gminy Dźwierzuty uczestniczyli w widowisku sportowo-edukacyjnym "Integracja Drogą do Sukcesu" przygotowanym przez Polski Związek Szermierczy i Fundację "Akademia Integracji. Praca, Edukacja, Sport".

Widowisko rozpoczął inicjator akcji Wójt Gminy Dźwierzuty Czesław Wierzuk, dziękując sportowcom oraz Halinie Orzoł z Nowych Kiejkut za bezinteresowną pracę na rzecz dzieci.

— Tak pięknego i profesjonalnego widowiska jeszcze u nas nie było — mówi wójt Czesław Wierzuk. — Pierwszy raz gościliśmy wielokrotnych mistrzów olimpijskich. Zarówno dzieci, jak i nauczyciele byli zachwyceni tym, co zobaczyli.

Olimpijczycy przedstawili kilka prezentacji multimedialnych, a także przeprowadzili walki na szable przed dziecięcą publicznością. Walki sędziowali sami uczniowie dopingując zawodników z całych sił.

— Aktywizacja i praca na rzecz naszych najmłodszych mieszkańców jest dla nas sprawą priorytetową - zapewnia wójt.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages