Czwartek, 19 lipca 2018. Imieniny Alfreny, Rufina, Wincentego

Łatwiej na wschód

2014-03-13 10:41:26 (ost. akt: 2014-03-13 13:48:51)

Ułatwienia dla mieszkańców Obwodu Kaliningradzkiego, a w drugą stronę także dla nas przygotowują władze miasta i województwa. — Wystąpiliśmy do wojewody, a on do ministra spraw zagranicznych o rozszerzenie strefy małego ruchu granicznego — mówi burmistrz Danuta Górska.

Małym ruchem granicznym nie są objęte powiaty: Ełcki, Piski, Szczycieński, Nidzicki, Iławski, Ostródzki i Nowomiejski. Dzięki inicjatywie lokalnych samorządów jest szansa, że w najbliższym czasie się to zmieni. — Chwialibyśmy żeby stało się to jak najszybciej, ale zwarzywszy na obecną sytuację polityczną, nie jesteśmy w stanie przewidzieć, kiedy dokładnie możemy się tego spodziewać — mówi burmistrz Danuta Górska.
Jakie korzyści płyną z rozszerzenia strefy małego ruchu granicznego? — Z rozmów z innymi burmistrzami wynika, że nie ma żadnych negatywów. Pozytywy to przede wszystkim większy ruch w handlu, gdyż ceny w sklepach na terenie Obwodu Kaliningradzkiego są dość wysokie, a to sprawia, że tamtejsi mieszkańcy chętnie przyjeżdżają do nas. Poza tym powiaty objęte strefą małego ruchu granicznego notują większą ilość turystów zza naszej wschodniej granicy — mówi burmistrz. — Władze lotniska planują też uruchomienie połączenia Szczytno-Kaliningrad. Poza tym wejście do takiej strefy może przysporzyć naszym przedsiębiorcom nowych partnerów biznesowych — kwituje.


Tylko ciekawe informacje:Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz klikając na szczytno.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. lepiej na zachód #1351994 | 79.162.*.* 18 mar 2014 08:43

  to może zrobić referendum

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. xxx #1348951 | 89.228.*.* 14 mar 2014 10:18

  po fajeczki trzeba bedzie skoczyć :)

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages