Czwartek, 20 września 2018. Imieniny Eustachego, Faustyny, Renaty

Pierwsza pomoc w pierwszy dzień wiosny

2014-03-26 07:43:24 (ost. akt: 2014-03-26 07:47:58)

Ratownik z Fundacji i Grupy Ratowniczej Autrimpus Szczytno w pierwszy dzień wiosny odwiedził uczniów Szkoły Podstawowej w Linowie. Podczas spotkania dzieci miały okazję sprawdzić swoją wiedzę z zakresu udzielania pierwszej pomocy.

- Zajęcia odbyły się w dwóch grupach szkolnych klasy 1-3 i 4-6 – mówi Dawid Michalak ratownik medyczny z Fundacji i Grupy Ratowniczej Autrimpus Szczytno. – Podczas spotkania zostały omówione zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej w stanach nagłego zagrożenia życia, postępowanie w urazach - opanowywanie krwotoków, złamań. Cieszę się, ponieważ jak się okazało dzieci doskonale znały zasady udzielania pierwszej pomocy, a spotkanie pozwoliło utrwalić im zdobyte wcześniej wiadomości – dodaje.

Uczniowie przypomnieli sobie także procedury wzywania pomocy, postępowanie w nagłym zatrzymaniu krążenia, czyli zasady prowadzenia resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Podczas zajęć nie zabrakło także tematu dotyczącego bezpiecznego korzystania z jezdni. - Jest to szczególnie ważne w małych miejscowościach, gdzie z reguły nie ma chodników dla pieszych – tłumaczy Dawid Michalak. – Takich pogadanek nigdy za wiele. Tych kilka zdań na temat bezpieczeństwa może zaważyć na czyimś zdrowiu, czy na nawet życiu. Bezpieczeństwo w Fundacji i Grupie Ratowniczej to priorytet i staramy się te zasady przekazywać innym. Zajęcie w szkole w Linowie zakończyła krótka prelekcja na temat zagrożenia jakie niesie ze sobą wypalanie traw.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages