środa, 23 maja 2018. Imieniny Leoncjusza, Michała, Renaty

Uroczyste otwarcie REMIZY STRAŻACKIEJ w RUMACH

2014-10-28 08:33:58 (ost. akt: 2014-10-28 10:24:05)

Autor zdjęcia: Agata B.

Wyjątkowe dzieło wyjątkowego człowieka!

25 października w obecności lokalnej społeczności i zaproszonych gości Wójt Gminy Dźwierzuty Czesław Wierzuk oraz przedstawiciele służb pożarniczych szczebla gminnego i powiatowego Tomasz Witczak, Grzegorz Rybaczyk, Stanisław Mikulak, Leszek Mikulak oraz wicestarosta szczycieński Sylwia Jaskulska dokonali uroczystego przecięcia wstęgi, otwierając tym samym działalność nowej remizy strażackiej Ochotniczej Straży Pożarnej w Rumach.
Po wielu miesiącach ciężkiej, społecznej pracy wielu osób, ze środków pozyskanych głównie z Urzędu Gminy w Dźwierzutach oraz z Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych, jak i ze wsparcia Banku Spółdzielczego Oddział w Dźwierzutach udało się skończyć modernizację nowej remizy, przy której powstała też ogólnodostępna świetlica wiejska.
W pięknej, przestronnej, dwupoziomowej sali odbyła się msza święta, po której ksiądz Paweł Ostrowski poświęcił budynek i wozy strażackie „by służyły po wieki”.
Dalej głos zabrali przybyli goście, wśród których piękną, wzruszającą mowę wygłosił płk Stanisław Mikulak. Podkreślił on sens istnienia ochotniczych jednostek straży, mówił: „ To Wy strażacy – ochotnicy jesteście solidnym murem obrony przed ogniem. To Wy stoicie na straży bezpieczeństwa mieszkańców, to Wy pierwsi ruszacie na pomoc, porzucając w jednej chwili swoje domowe obowiązki. To Wy dajecie dowód na to, że OSP jest naprawdę potrzebna i niezbędna!”.
Wójt gminy podkreślił natomiast, że losy budynku, w którym powstała baza strażaków, wydawały się być przesądzone, że wielu próbowało przeznaczyć ten obiekt na różne cele, aż w końcu znalazł się ktoś taki jak pan Tomek Witczak, który kosztem życia rodzinnego i czasu wolnego, całkowicie zaangażowany dopełnił dzieła jakim jest ta remiza.
„To osoba, na którą zawsze można liczyć. On nigdy nie odmawia. Daje z siebie wszystko, nie oczekując nic w zamian. Jest odpowiedzialny, słowny, a przy tym bardzo wrażliwy”- mówią o panu Tomku jego podopieczni strażacy. I za to właśnie złożyli swojemu naczelnikowi specjalne podziękowania.
Następnie publiczność poruszył energetyczny występ dźwierzuckiej grupy wokalnej „Wrzosy” oraz formacji teatralno – tanecznej działającej przy GOKSiR w Dźwierzutach.
Na koniec wystąpili uczniowie miejscowej szkoły podstawowej (Karolina Lorenz, Sebastian Syska, Marcin Kasprzak, Wiktor Laskowski, Bartek Więcek, Wojtek Tabaka), którzy zaprezentowali kabaret pt. „Jeden dzień z życia strażaków OSP Rumy”. Wzbudzili niedowierzanie, salwy śmiechu oraz zachwyt. A to dlatego, że inspiracją występu była postać samego Naczelnika – pana Tomka – człowieka, bez którego nie byłoby tej uroczystości i tej wspaniałej remizy!


Tekst Internauty

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz klikając na szczytno.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Szczytno

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. ela #1531461 | 83.238.*.* 3 lis 2014 14:53

  Rumy to miejscowość, wyróżniająca się od reszty gminy od "zawsze" zaangażowaniem społecznym mieszkańców, bez "względu na okoliczności". I to jest najważniejsze. A jeśli jeszcze i władza sprzyja, to tylko może być dobrze. Drodzy mieszkańcy nie zmarnujcie swojego potencjału...gratulacje

  Ocena komentarza: warty uwagi (7) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Zbyszek #1524146 | 83.9.*.* 28 paź 2014 13:14

  Gratuluję Strażackiej braci i Panu, Panie Wójcie dobrych i mądrych decyzji!

  Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages