Czwartek, 18 października 2018. Imieniny Hanny, Klementyny, Łukasza

Lekcja sztuki

2015-02-13 08:33:43 (ost. akt: 2015-02-13 08:35:36)

W środę, 11 lutego w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Dźwierzutach odbył się wernisaż wystawy poplenerowej Czarny Piec.

Udział w wystawie wzięli przedstawiciele lokalnych władz oraz artyści malarze Ryszard Berczyński i Leszek Mierzejewski. Jak mówią pracownicy ośrodka kultury –wystawa jest utrwaleniem wrażeń i odczuć w spotkaniu z mazurską ziemią, jej pięknem i kulturą, poprzez utrwalenie jej uroków na płótnie.
Organizatorem pleneru jest przedsiębiorca z Warszawy Czesław Nowakowski, który od 7 lat zaprasza artystów z kraju i zagranicy.
Danuta Kuchcińska, dyrektor GOK powitała zgromadzonych miłośników sztuki przedstawiając krótką historię plenerów odbywających się w gminie Dźwierzuty, a zaproszeni goście przybliżyli młodzieży ideę spotkań artystycznych. Lucjan Wołos opowiedział o przesłaniu plenerów i ich roli w kulturze Powiatu Szczycieńskiego. Leszek Mierzejewski przedstawił postawę artystów, którzy malują to, co najbardziej ich interesuje i pobudza. Ryszard Berczyński wprowadził uczniów w świat sztuki malarskiej prezentując poszczególne dzieła i ich twórców. Omówił również techniki kompozycji pracy plastycznej i to, co stanowi o wartości dzieła dla poszczególnego odbiorcy. – Była to bardzo ciekawa lekcja sztuki, a zwieńczeniem jej był koncert w wykonaniu zespołu Wrzosy z dedykacją poszczególnych piosenek dla artystów i władz. Szczególna dedykacja była skierowana do Pana Ryszarda, który w tym dniu obchodził urodziny. Następnie młodzież miała bezpośrednio okazję do obejrzenia obrazów z bliska i wyrażenia swoich spostrzeżeń z rówieśnikami – mówią organizatorzy.
W kolejnych dniach wystawę obejrzą seniorzy z Koła Emerytów i Rencistów oraz mieszkańcy Gminy.  

Tylko ciekawe informacje:Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages