Piątek, 14 grudnia 2018. Imieniny Alfreda, Izydora, Zoriny

Wrzosy koncertują

2015-06-10 20:57:14 (ost. akt: 2015-06-10 23:16:57)

Zespół "Wrzosy" będziemy mogli zobaczyć na XXI Dniach Kresowych w Szczytnie (13 czerwca) i 30 czerwca w Piszu na Przeglądzie Emeryckich Zespołów Folklorystycznych.

Ostatnio dźwierzuckie "Wrzosy" wystąpiły na XIII Warmińskim Przeglądzie Chórów i Zespołów Śpiewaczych “KURLANTKA 2015” w Stawigudzie. W Przeglądzie brało udział 36 zespołów, w sumie ponad 500 wykonawców. Zespół zaśpiewał tam piosenkę “Stoi oset kole drogi”. Uwagę uczestników przeglądu zwrócił strój zespołu, który wyróżnia się oryginalnością. Wszystkie zespoły biorące udział w przeglądzie otrzymały dyplom i statuetkę w postaci rzeźby, którą był mężczyzna w stroju warmińskim. Występy zespołów były nagrywane przez dziennikarzy Radia Olsztyn, które można będzie wysłuchać w kolejnych audycjach “Raz na ludowo”.
30 maja zespół kolejny raz wystąpił na XVIII Bartoszyckich Spotkanich Artystycznych. Brało w nich udział 13 zespołów, w tym grupa seniorów z Obwodu Kaliningradzkiego. Program spotkania przebiegał pod hasłem "Na słonecznej plaży”. Zanim zabrzmiały letnie przeboje instruktor muzyczny Janusz Ałaj zadedykował okolicznościową piosenkę dla wszystkich mam z okazji Dnia Matki. Potem zespół zaprezentował piosenki dostosowane do hasła imprezy, a były nimi: “Najpiękniejsze są Mazury”, “Bikini”, “Tyle słońca w całym mieście”, “Lato, lato czeka”. “Plażowe” piosenki rozbudziły widzów do tańców pod sceną i do wspólnego śpiewu. Występy artystyczne zostały podsumowane wręczeniem dyplomów i upominków (kronika dla zespołu, kapelusze dla uczestników).
W Spotkaniach brali również udział członkowie dźwierzuckiego Koła Emerytów i Rencistów oraz Maria Trochimowicz – Przewodnicząca Zarządu Rejonowego (łącznie 37 osób). Bartoszyckie Spotkania Artystyczne odbywające się na terenie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej cechuje szczególny klimat życzliwości, miłej zabawy i ciepła. Uczestniczą w nich seniorzy skupieni w Domach Dziennego Pobytu, Klubach Seniora z terenu naszego województwa i Rosji.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaPolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. dżakopo #1751987 | 89.228.*.* 11 cze 2015 09:53

    Brawo WRZOSY, Panie i Panowie tak trzymać! Życzę dalszych sukcesów

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages