Czwartek, 17 stycznia 2019. Imieniny Antoniego, Henryki, Mariana

Sala do poprawki

2015-08-10 09:19:55 (ost. akt: 2015-08-10 09:22:11)

Autor zdjęcia: Paweł Salamucha

Przeciekający dach, zacieki na ścianach, wypaczone drzwi, odpadające szyldy klamek i wiele innych wad. Jak mówi Marianna Szydlik, wójt Dźwierzut - lista usterek jest długa. W przypadku nie usunięcia wad przez wykonawcę gmina zleci naprawę komuś innemu, ale to pierwotny wykonawca będzie musiał pokryć koszty.

Budowa sali gimnastycznej w Orzynach to jedno z największych przedsięwzięć inwestycyjnych na terenie gminy Dźwierzuty. Obiekt ma ponad 850 m2. Oprócz części sportowej znajdują się tam przebieralnie, pomieszczenia socjalne, magazyny sprzętu sportowego, kotłownia itp.
Mimo wszystko marzenie o własnym obiekcie sportowym nie do końca cieszy. Jak mówi wójt Marianna Szydlik - sala ma szereg wad i usterek. Już wystąpiliśmy do wykonawcy o ich usunięcie.
Najważniejsze usterki, które wykryła gmina, a potwierdził je inspektor nadzoru to: przecieki wody opadowej wokół pionów wentylacyjnych pomieszczeń sanitariatów, zacieki na styku ściany szczytowej, wysypywanie się styropianu z płyt warstwowych dachowych, nieszczelna izolacja termiczna rur w pomieszczeniu pompowni. Poza tym jak ustalono wypaczone są drzwi zewnętrzne sali gimnastycznej i drzwi zaplecza, odpadają szyldy klamek, brak też prawidłowych spadków do kratek odpływowych. To tylko część z długiej listy usterek. Gmina żąda od wykonawcy naprawy wszystkich wad, które nie wynikają z nieprawidłowej eksploatacji obiektu.
– W przypadku nie usunięcia wad i usterek w wyznaczonym terminie zlecimy naprawy innej firmie w ramach kwoty gwarancyjnej – mówi wójt.


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. stern #1792015 | 83.24.*.* 10 sie 2015 21:11

  W tej gminie nie ma sali z prawdziwego zdarzenia. Zamiast tych 2 kurników przydałaby się jedna duża nowoczesna hala.

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages