środa, 16 października 2019. Imieniny Ambrożego, Florentyny, Gawła

Dopalacze a codzienność – policjantka z wizytą w szkole w Lipowcu

2016-04-29 10:36:40 (ost. akt: 2016-04-29 10:39:49)

Dopalacze kradną życie. Niebezpieczne substancje można kupić bez problemu – jakby była to mąka czy cukier. A najłatwiej przez Internet.

W miniony czwartek policjantka szczycieńskiej komendy spotkała się z uczniami w Zespole Szkół w Lipowcu. Wizyta miała na celu ostrzec i uświadomić młodzież, że sięganie po dopalacze to droga donikąd. St. post. Izabela Głowacka opowiedziała uczniom o sloganach promującym dopalacze jako środki bezpieczne. Uświadomiła młodzież, że sprzedawcy fałszywie reklamują je jako środki pobudzające 
(np. poprawiające czasowo pamięć, koncentrację), czy pozwalające zrelaksować się. Jednocześnie producenci „dopalaczy” w ofercie zamieszczają informacje, że są to produkty kolekcjonerskie, nawozy do kwiatów czy sole do kąpieli „nie do spożycia przez ludzi”. Policjantka wyjaśniła uczniom, że zażywanie substancji psychoaktywnych zwykle ma charakter impulsywny a wybór dopalaczy związany jest z ich łatwą dostępnością i faktem, że inne osoby w otoczeniu taką substancję już zażyły.

Pani Anna Kanak z Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej z Wydziału Promocji i Zdrowia opowiedziała licznie zgromadzonym uczniom o rodzajach dopalaczy, skutkach ubocznych ich zażywania, a także o postępowaniu z osobą, która je zażyła. Młodzież uzyskała również informacje gdzie osoby uzależnione od dopalaczy mogą się zgłosić i jak pomóc osobie uzależnionej.
W trakcie spotkania uczniowie mieli okazję zobaczyć dwa filmy edukacyjne Głównego Inspektora Sanitarnego. Oba filmy odpowiadają historię ludzi, którzy mieli w przeszłości styczność z używkami takimi jak alkohol, narkotyki czy papierosy. Świadomie wybrali inny tryb życia, kierując się wartościami takimi jak zdrowie, praca, szkoła i rodzina.

Na zakończenie wręczono młodzieży ulotki informacyjne  na temat środków odurzających typu dopalacze i szkodliwości ich zażywania. Broszura zawierała min. dane w tym imię i wiek osób, które zmarły po zażyciu dopalaczy.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
 Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages