środa, 23 października 2019. Imieniny Edwarda, Marleny, Seweryna

Myśliwi z KŁ „Ryś” Dźwierzuty od 10 lat współpracują ze szkołami

2016-10-03 11:49:32 (ost. akt: 2016-10-03 11:50:23)

W piątek 30 września w Szkole Podstawowej w Linowie odbył się festyn rodzinny podczas, którego promowano zdrową żywność. Wśród specjałów nie zabrakło pieczonego dzika, które ufundowało KŁ „Ryś” Dźwierzuty.

Dźwierzucki „Ryś” w tym roku obchodzi jubileusz 10-lecia współpracy z placówkami oświatowymi z terenu gminy. Specjalne pogadanki, wycieczki, akcje ekologiczne to tylko niektóre działania, jakie podjęto w minionych latach w szkołach podstawowych: w Linowie, Orżynach, Kałęczynie i Gimnazjum w Dźwierzutach. Szczególne zaangażowanie wykazały placówki w Linowie i Orżynach. Koordynatorem działań ze strony koła jest Roman Gałeczko, z wykształcenia nauczyciel, wielki pasjonat przyrody.
- Te minione 10 lat było dobrze przez nas przepracowane – mówi Roman Gałeczko. – Starałem się tak prowadzić pogadanki, aby były one przede wszystkim dla dzieci ciekawe i aby wynosiły z nich to co najcenniejsze- poszanowanie człowieka dla przyrody. Oczywiście nie zabrakło zajęć praktycznych, czyli aktywnego udziału w akcjach ekologicznych w terenie -dodaje.

W szkołach w Orżynach i Linowie na działania związane z edukacją ekologiczną Roman Gałeczko przeznaczał ok. 40 godzin rocznie. Dodatkowo KŁ „Ryś” wspiera finansowo placówki. Wśród wielu należy wymienić m.in. zakup książek o tematyce przyrodniczej, które trafiły do bibliotek, tablicy multimedialnej i telewizorów, a także finansowanie wycieczek do Białowieży, czy Kadzidłowa.

Myśliwi aktywnie angażują się też w działania związane ze zdrową żywnością. W miniony piątek 30 września w SP w Linowie zorganizowano festyn, podczas którego promowano zdrowy tryb życia. Wśród wielu specjałów, które serwowano tego dnia nie zabrakło pieczonego dzika, który ufundowało KŁ „Ryś” Dźwierzuty.
- Takie wydarzenia nie odbyłyby się, gdyby nie było zaangażowania nauczycieli ze szkoły w Linowie – mówi Roman Galeczko. – Szczególnie podziękowania należą się Bogdanowi Zajączkowskiemu, dyrektorowi placówki, który chętnie przystaje na nasze propozycje dotyczące współorganizowania takich przedsięwzięć.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages