środa, 23 października 2019. Imieniny Edwarda, Marleny, Seweryna

XVI Dzień Papieski w Rumach

2016-10-10 08:31:24 (ost. akt: 2016-10-10 08:43:47)

Autor zdjęcia: Arch. organizatora

Od 2001 roku w niedzielę poprzedzającą wybór Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową, w całej Polsce obchodzony jest Dzień Papieski. Odbywa się on w w czterech wymiarach: intelektualnym, duchowym, artystycznym oraz charytatywnym. Tegoroczne przewodnie hasło dnia papieskie to: „Bądźcie świadkami miłosierdzia”. Również mieszkańcy Rum w gminie Dźwierzuty uczcili ten dzień w szczególny sposób.

Podczas niedzielnej mszy w kaplicy w Rumach sprawowanej przez księdza proboszcza Pawła Ostrowskiego oraz księdza Antoniego z Olsztyna, grupa wokalna RUMIANKI przedstawiła inscenizację poświęconą św. Janowi Pawłowi II. W rolę narratorów wcielili się: Bogdan Dudziński i Joanna Kubicka, akompaniament gitarowy Danuta Kuchcińska, śpiew: Joanna Kubicka, Ada Kubicka, Anna Błażewicz. Motywem przewodnim montażu słowno-muzycznego było przesłanie miłości, które głosił Jan Paweł II. Ojciec Święty jest od wielu lat dla ludzi i społeczeństw drogowskazem przemian w sercach, poprzez swoją dobroć i miłość. Dla organizatorów przedsięwzięcia w Rumach również jest wyjątkową postacią, która wywarła wpływ także i na ich życie.
- Chcieliśmy przekazać to duchowe dziedzictwo w formie artystycznej, poprzez słowa Papieża, pieśni, poezję i fakty z życia świętego - tłumaczy Danuta Kuchcińska.
Zebrani podczas mszy wierni dali wyraz swoim przeżyciom wsłuchując się z uwagą w prezentację oraz nagradzając występujących dużymi brawami.
Nagłośnienie zapewnił Janusz Ałaj z Gminnego Ośrodka Kultury, który również na zakończenie mszy zaintonował na akordeonie „Barkę” ulubioną pieśń „świętego Papieża”. Odbyła się również coroczna zbiórka na rzecz stypendiów dla uzdolnionej ubogiej młodzieży, jako żywego pomnika Jana Pawła II.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. mira #2088195 | 159.205.*.* 13 paź 2016 18:51

  dobrze, że pamiętają... czemu nie czujemy tych wzruszeń częściej...

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. ola #2084538 | 37.47.*.* 10 paź 2016 09:59

  Piękne I wzruszające brawo☺

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages