środa, 23 października 2019. Imieniny Edwarda, Marleny, Seweryna

Jubileusz "Wrzosów"

2016-11-12 16:38:16 (ost. akt: 2016-11-12 12:01:16)

Autor zdjęcia: Arch. Zespołu

- To był piękny, ale i trudny czas – mówiła do zebranych na uroczystości Bogumiła Siedlecka, kierownik zespołu Wrzosy. – Chwile radości przeplatały się z chwilami smutku. Ale takie jest życie. Nasze, dzięki Wrzosom, było przez ostatnie lata bardzo ciekawe - zapewniała.

Wrzosy, to zespół, który wywodzi się z działającego w Dźwierzutach Związku Emerytów i Rencistów. Zadebiutowali w 2006 roku na gminnym przeglądzie kolęd i pastorałek. Od tamtej pory na różnych scenach wystąpiły kilkaset razy. Zespół jest znany nie tylko w naszym województwie, ale i w kraju. W sobotę, 5 listopada, wśród przyjaciół i osób wspierających ich działalność, w dźwierzuckim Gminnym Ośrodku Kultury świętowały jubileusz 10-lecia działalności.
- To było niezwykłe spotkanie – podkreślają członkowie zespołu. – Pełne radości i wzruszeń. Na nasze zaproszenie odpowiedziało wiele osób. To dla nas bardzo miłe, bo pokazuje, że jesteśmy dla wielu ludzi ważni. Chcieliśmy z nimi spędzić ten wieczór. I wszystkim jesteśmy niezmiernie wdzięczni. Naszą historię spisujemy w kronice. Obecnie zapisujemy strony już w czwartym tomie. Każda karta to spotkani ludzie, ważne wydarzenia, emocje i przede wszystkim wspomnienia. Grono naszych znajomych ciągle się powiększa - cieszą się.
Jubileusz był okazją do zaprezentowania muzycznych umiejętności nie tylko Wrzosów, które na swoje 10. urodziny przygotowały specjalny program. Na scenie zaprezentowały się zespoły: Pieckowianie, PORT, reaktywowana po kilkuletniej przerwie Kapela Dźwierzucka, oraz cymbalista Stanisław Kondrat, przed laty związany z gminą Dźwierzuty. Nie obyło się bez kwiatów, upominków a także nagrody dla zespołu w postaci czeku od wójta Gminy Dźwierzuty Marianny Szydlik. Uściskom i wzruszeniom nie było końca. Dowodem tego były liczne podziękowania dla zespołu. Swoje uznanie i wdzięczność za istnienie wyrażali również sponsorzy w swoich przemówieniach. Wójt Gminy Dźwierzuty Marianna Szydlik życząc wielu sukcesów w kolejnych latach działalności, wyraziła uznanie oraz zadowolenie, że w gminie działa tak utytułowany zespół, który rozsławia dobre imię poza jej granicami, występując na przeglądach i festiwalach regionalnych, ogólnopolskich.
I tak oficjalna część uroczystości dobiegła końca. Po niej nastąpiła część artystyczna. Szanowni jubilaci odśpiewali dla swoich gości kilka wspaniałych utworów ze swojego repertuaru. Wspólne śpiewy, oglądanie pamiątkowych zdjęć, taniec i pełne wzruszeń rozmowy trwały do późnej nocy.
- Cieszymy się, że tak wiele osób zechciało przybyć na nasz Jubileusz i spędzić ten czas z nami - zapewnia Bogumiła Siedlecka, kierownik zespołu Wrzosy. - Te 10 lat to szmat czasu, który dla nas był niezwykle ważny. Dziękujemy wszystkim, którzy nas zaszczycili swoją obecnością. Bardzo dziękuję wszystkim Paniom z Koła Emerytów i Rencistów, które przygotowały na dzisiejszy dzień kulinarne przysmaki. Słowa podziękowania kieruję do Kadry kierowniczej i pracowników GOK za wszelką pomoc jaką włożyli w organizację jubileuszu „Wrzosów”. Dziękujemy zespołom artystycznym, biorącym udział w tej imprezie, młodzieży szkolnej, Zespołowi „Pieckowianie” i Stanisławowi Kondratowi oraz kapeli muzycznej braci Ałaj, która umili nam ten jubileuszowy wieczór piosenką i muzyką. Dziękujemy włodarzom gminy, przedstawicielom samorządu terytorialnego, sponsorom oraz wszystkim przyjaciołom naszego zespołu - dodaje.Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: [url=http://gazetaolsztynska.pl/141978,Zostan-dziennikarzem-obywatelskim.html?preview=7d9e5c0a3fa72da1916c#axzz2OSaYmwEK
]kliknij[/
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Folks Fan #2111768 | 89.228.*.* 13 lis 2016 14:13

  Janusz Ałaj bardzo długo akompaniował dla zespołu. Swoje wspomnienia swego czasu znalazały sie w jednym z tygodników. Panie Januszu! Z okazji 10 lecia Zespołu najlepsze życzenia również dla Pana!!!

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Plezes emelyt #2111487 | 89.228.*.* 12 lis 2016 18:27

  A, łałajów to tu nie było?

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages