Czwartek, 13 sierpnia 2020. Imieniny Elwiry, Hipolita, Radosławy

Dni Bezpieczeństwa i Profilaktyki w Dźwierzutach

2016-11-26 12:00:00 (ost. akt: 2016-11-25 09:56:33)

Autor zdjęcia: Arch. GOK w Dźwierzutach

Ponad 160 dzieci z terenu gminy Dźwierzuty wzięło udział w Dniach Bezpieczeństwa i Profilaktyki w Dźwierzutach. Akcja przeszła najśmielsze oczekiwania zarówno organizatorów, jak i dzieci biorących w niej udział.

W sobotę i niedzielę, 19 i 20 listopada, w sali gimnastycznej gimnazjum w Dźwierzutach odbyły się niezwykłe spotkania. Wzięli w nich udział wolontariusze PZU, policjanci oraz dzieci z dźwierzuckich szkół. Podczas tych dwóch dni dzieci i młodzież uczestniczyły w konkursach, zabawach, zawodach sportowych i pogadankach. Wszystkie dzieci otrzymały kamizelki odblaskowe oraz mnóstwo prezentów. Akcja miała za zadanie promocję bezpieczeństwa wśród uczniów szkół podstawowych. Dzieciaki wzięły również udział w quizie o higienie jamy ustnej, po którym otrzymały szczoteczki i pasty do zębów.
- Wiemy, jak ważne jest ciągłe przypominanie dzieciom o podstawowych zasadach bezpiecznego bycia w świecie – wyjaśnia Lidia Sarna wolontariuszka PZU. - Bycie bezpiecznym, to nie tylko zakładanie kamizelki odblaskowej, kiedy idzie się po zmroku blisko drogi. Bezpieczeństwo to również ostrożność wobec obcych, unikanie zagrożeń i sytuacji w których dziecku może stać się krzywda. Dlatego zaprosiliśmy do współpracy policjantów z KPP w Szczytnie. To oni, w czasie pogadanki, pokazywali jak zachować się w różnych sytuacjach - dodaje.
Dzieci miło i aktywnie spędziły czas podczas spotkań i jak mówią, już wiedzą jak być bezpiecznym.


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: [url=http://gazetaolsztynska.pl/141978,Zostan-dziennikarzem-obywatelskim.html?preview=7d9e5c0a3fa72da1916c#axzz2OSaYmwEK
]kliknij[/

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages