Czwartek, 22 sierpnia 2019. Imieniny Cezarego, Marii, Zygfryda

Otworzyli serca dla Dawida!

2017-04-17 09:00:00 (ost. akt: 2017-04-16 21:31:01)

Autor zdjęcia: Arch. Organizatorów

– Jestem w szoku – mówiła nie kryjąc łez, tuż po liczeniu zebranych w czasie koncertu pieniędzy, Marzena Majrowska, mama 21-letniego Dawida. To na rzecz leczenia jej syna kilkadziesiąt osób zaangażowało się w zorganizowanie koncertu charytatywnego, który odbył się 8 kwietnia w dźwierzuckim GOK. W sumie, wolontariuszom udało się zebrać tego dnia ponad 12 tys. złotych. Pieniądze zostaną przeznaczone na leczenie Dawida metodą wszczepienia komórek macierzystych.

Czasu nie było wiele. Pomysł na zorganizowanie koncertu i zbiórki publicznej zrodził się miesiąc temu. – Do GOK przyszły mama Dawida, jego ciocia i Regina Bazych, wieloletnia sąsiadka i kobieta o dobrym sercu – mówi Ewa Dolińska- Baczewska, dyrektor GOK. – Opowiedziały nam historię Dawida i o tym, jaka szansa pojawiła się w jego leczeniu. Niestety, jest ono bardzo drogie. Dlatego, żeby dać mu szansę na zdrowie, potrzeba zaangażowania wielu osób.

Zbiórka publiczna
W pierwszej połowie marca Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji zarejestrowało Komitet Społeczny Pomocy Dawidowi Majrowskiemu, w skład którego weszły Regina Bazych, Magdalena Retkin i Ewa Dolińska-Baczewska, zezwalając tym samym na prowadzenie zbiórki. – Chcemy, żeby akcja była całkowicie przejrzysta, żeby każda złotówka, którą uda się zebrać trafiła tylko i wyłącznie na leczenie Dawida – mówi Magdalena Retkin. – To dla nas bardzo ważne. Szczególnie kiedy widzimy, jak wiele osób otwiera swoje serca i pomaga. Chcemy, by mieli stuprocentową pewność, że to, co dają jest przeznaczone zgodnie z ich intencją – wyjaśnia Regina Bazych.

Niesamowite zaangażowanie
Ogrom dobra, który dzieje się wokół zbiórki zaskoczył organizatorów. – Są sytuacje, które naprawdę wywołują łzy wzruszenia – mówi Ewa Dolińska-Baczewska. – Ludzi przychodzili i przynosili na licytację tak osobiste rzeczy, jak chociażby kolczyki ślubne. Ktoś ofiarował swoje prace rękodzielnicze, ktoś cenne pamiątki. Wiele osób pragnęło pozostać anonimowymi. Jeszcze w dzień koncertu ludzie donosili kolejne przedmioty. A licytacja przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. Tylko z niej udało się zebrać ponad 8600 zł. Dziękujemy wszystkim darczyńcom, wolontariuszom, osobom zaangażowanym. Dziękujemy bardzo wszystkim szkołom z terenu gminy, występującym dzieciom i nauczycielom, którzy je przygotowali. Dziękujemy grupom Rany Julek, ZUMBY, Szkoły Tańca i Dobrych Manier, wychowankom Fundacji Kreolia z Jerutek, strażakom OSP w Dźwierzutach, Kuzynom Neptuna, oraz olsztyńskim raperom: Pajkowi, Mejdż’owi i Mek’owi. Kolejną odsłoną zbiórki na rzecz Dawida jest przewidziane na 23 kwietnia rozpoczęcie sezonu motocyklowego w Dźwierzutach, na którą serdecznie zapraszamy - dodaje.


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages