Sobota, 5 grudnia 2020. Imieniny Kryspiny, Norberta, Sabiny

Klub HDK z Klonu zwycięzcą zmagań na Spartakiadzie krwiodawczej

2017-06-18 11:38:53 (ost. akt: 2017-06-18 11:41:26)

Autor zdjęcia: Joanna Karzyńska

Każdy z nas powinien co jakiś czas wyrwać się z rutyny życia i zamienić ją na zdrową rywalizację sportową. Doskonale wiedzą o tym krwiodawcy, którzy uczestniczyli w XXVIII edycji Powiatowej Spartakiady Klubów HDK w Dźwierzutach.

Większość osób ma świadomość, jak bezcennym lekiem jest krew i jak ważne jest, by była dostępna w wystarczającej ilości. Często jednak o tym fakcie przypominamy sobie w chwili, gdy zwłaszcza w okresie wakacyjnym pojawiają się w mediach dramatyczne komunikaty o brakach krwi i konieczności odwoływania zabiegów w wielu polskich szpitalach. Dopiero wówczas wyraźnie widać rolę honorowych dawców krwi – na co dzień swą ofiarnością ratujących zdrowie i życie innych.
W sobotę, 10 czerwca w Dźwierzutach odbyła się XXVIII Powiatowa Spartakiada Klubów HDk. Głównym jej celem jest integrowanie energetycznego środowiska krwiodawców, propagowanie idei honorowego krwiodawstwa, wymiana doświadczeń w pracy klubów, wzajemna rywalizacja w konkurencjach sportowych oraz umacnianie więzi koleżeńskich honorowych dawców krwi.
- Na co dzień krwiodawców różni wiele: wiek, status społeczny, staż pracy. Łączy szlachetne działanie, jakim bez wątpienia jest honorowe krwiodawstwo. Krew to lek, którego w żaden sposób nie można zastąpić, dlatego bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim Klubom i ich zawodnikom uczestniczącym w rywalizacji, za postawę i poświęcenie, za „Dar Serca”, ponieważ oddając krew pokazują jak ważna jest idea poświęcenia się drugiemu człowiekowi - zwracał się do zawodników Ryszard Gidziński Prezes Oddziału Rejonowego PCK w Szczytnie.
Zawodnicy rywalizowali w sześciu konkurencjach: rzut piłką do kosza, rzut lotką do tarczy, slalom piłkarski, slalom z jajkiem, bieg w workach i rzut gumakiem. Nad sprawnym przebiegiem zawodów czuwali sedziowie. Gminny Ośrodek Kultury w Dźwierzutach dbał zaś o organizację oraz przygotował poczęstunek dla zawodników i przybyłych. Nie zabrakło też wystepów artystycznych. Miejscowy Zespół "Wrzosy" umilał czas i zachęcił przybyłych do wspólnego śpiewania.
Drużyny rywalizowały w dwóch kategoriach: dorośli i młodzież. I tak pierwsze miejsce w kategorii dorośli zajęła drużyna HDK z Klonu, o punkt mniej zdobyli krwiodawcy z Klubu HDK w Świętajnie, na trzeciej pozycji uplasowali się zawodnicy z Dźwierzut, a czwarte przypadło klubowi HDK z Jedwabna. W kategorii młodzieżowej na podium stanęła drużyna z Dźwierzut, drugie miejsce zdobyli zawodnicy z Pasymia, na trzecim miejscu uplasowali się zawodnicy z Klonu a czwarte miejsce należało do drużyny z Jedwabna.
Zawodnicy zostali uhonorowani okolicznościowymi dyplomami i pucharami, które ufundowało Starostwo Powiatowe w Szczytnie oraz Urząd Miasta Szczytno. Miłym akcentem było wręczenie statuetki Forum Kobiet dla Hanny Zwalińskiej ze szczycieńskiego PCK. Statuetkę wręczyła Wiesława Zalewska.
- Dziękuję Wam wszystkim za przybycie - mówiła Marianna Szydlik wójt gminy Dźwierzuty. - Krwiodawcy to ważna grupa społeczna, która bezinteresownie ratuje ludzkie życie. Jesteście wspaniali, a nasza gmina jest dla was zawsze otwarta - zapewniała.


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Kliknij

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages