środa, 23 października 2019. Imieniny Edwarda, Marleny, Seweryna

Spotkanie policjantów z uczniami w Dźwierzutach

2017-11-27 08:59:09 (ost. akt: 2017-11-27 09:18:53)

Autor zdjęcia: Arch. KPP w Szczytnie

Wzajemna życzliwość sprawia, że życie staje się łatwiejsze i bardziej przyjemne. Dodatkowo, o czym mówili w Zespole Szkół w Dźwierzutach szczycieńscy policjanci, uprzejmość międzyludzka wyklucza agresję. Funkcjonariusze przypomnieli młodym ludziom o odpowiedzialności prawnej, która jest konsekwencją zachowań wykraczających poza przyjęte normy.

Szczycieńscy policjanci dzielnicowi oraz policjantka zajmująca się profilaktyką społeczną w ciągu minionych tygodni spotkali się z uczniami wielu szkół naszego powiatu. Wszystkie spotkania służą propagowaniu wśród młodych ludzi zachowań akceptowanych społecznie, informowaniu o konieczności unikania sytuacji, które naraziłyby młodzież na odpowiedzialność prawną. Przedstawiana jest mi również kwestia ponoszenia konsekwencji za nieprzemyślane działania.
Sierż. Izabela Cyganiuk wraz z asp. Rafałem Sochackim odwiedzili uczniów z Zespołu Szkół w Dźwierzutach. Wizyta odbyła się w ramach obchodów Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka oraz Światowego Dnia Życzliwości i Pozdrowienia.
Szczycieńscy funkcjonariusze z tej okazji przypomnieli młodym ludziom jak ważną w życiu jest uprzejmość, która nie wymaga od ludzi dużego wysiłku jedynie odrobinę dobrej woli. Jak wiadomo brak życzliwości w sytuacjach trudnych może powodować agresję a od niej już tylko krok do naruszenia dóbr innych osób.
W rozmowie z młodzieżą policjanci zaznaczyli, że poszanowanie godności drugiej osoby to obowiązek każdego człowieka. Natomiast życzliwość rodzi po prostu życzliwość.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Paweł #2383785 | 94.254.*.* 27 lis 2017 10:53

    Zdecydowanie Policja jako służba powinna udzielać się w większej ilości takich miejsc jak choćby np. szkoła. Przez wizerunek tego, że policja jako jedyna formacja wlepia mandaty, pojawiają się obraźliwe hasła, propagowanie nierozumianej nienawiści w ich kierunku. Mało kto obecnie interesuje się jak to wygląda na prawdę, albo czemu wygląda jak wygląda. Popieram akcję #policjantteżczłowiek . :) I pozdrawiam mundurowych.

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages