środa, 23 października 2019. Imieniny Edwarda, Marleny, Seweryna

Konkurs kulinarny rozstrzygnięty

2017-12-04 09:20:50 (ost. akt: 2017-12-04 08:22:22)

Autor zdjęcia: Sołectwo

Każdy lubi smacznie zjeść, a jeszcze lepiej w gronie dobrych znajomych. W Rumach idea kulinarnego spotkania narodziła się cztery lata temu i co roku przybiera różne smaki potraw, jak sałatki, ciasta, a w tym roku potrawy z jajek.

Raz do roku świetlica wiejska w listopadowy wieczór pachnie aromatem domowych potraw. Uczestnikom konkursu bardzo zależy na wybraniu przez komisję powołaną z publiczności ich potraw, w które wkładają dużo serca i fantazji. Prace konkursowe, zarówno te artystyczne, jak i kulinarne są ponumerowane i tylko ich autorzy wiedzą, kto je wykonał. Komisja wybrana spośród przybyłych sugeruje się estetyką, smakiem, emocjami, które te „dzieła” wywołują.
W tym roku dzieci zaprezentowały twórczość poetycką i plastyczną. Słuchaczy wzruszyły wiersz o tym, jak wyjątkowe miejsce zajmuje w ich sercu swoja miejscowość, gdzie czują w niej swoje miejsce i dostrzegają, że nie tylko im tutaj dobrze się żyje. Rysunki również były pełne symboli i znaczących miejsc wiejskiej wspólnoty. Natomiast panie postarały się przygotować pyszne przekąski, które już na progu świetlicy zapraszały do zasiedzenia za stołem i czekania na werdykt. Konkurs to ważna część spotkania, ale główną atrakcją jest wspólne spożywanie przygotowanych potraw i rozmowy przy stole. Bo tak naprawdę, to o w tym wszystkim chodzi, żeby być razem.
W konkursie na Najsmaczniejszą potrawę z jajek pierwsze miejsce zajęła Sandra Szczygielska za "Jajka faszerowane pupila", tuż za nią uplasowała się Halina Witczak, która zaserwowała "Jaja w kalafiorach". Trzecie miejsce należało do Pawła Szczygielskiego za "Ptysie pupila". Wyróżnienie przyznano Danucie Kuchcińskiej za "Jajka wiejskie na szybko".Delektowano się również daniami pań: Małgorzaty Dobrowolskiej i Doroty Witczak
Konkurs sołtysowej pt. „Moja mała ojczyzna” w dowolnej formie artystycznej. Komisja nagrodziła twórców wierszy i prac plastycznych.
I miejsce – Zuzanna Smolińska
II miejsce – Tomek Szubryt, Paweł Mallek
III miejsce – Oliwia Więcek, Weronika Traczuk
Wszyscy nagrodzeni otrzymali dyplomy i upominki, dzieci uczestniczące w konkursie dodatkowo pojadą na basen sponsorowany przez sołtys Kamilę Świderską i radnego gminnego Tomasza Witczaka.


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages