Czwartek, 21 marca 2019. Imieniny Benedykta, Lubomiry, Lubomira

Pobiegną maraton dla Niepodległej

2018-05-12 12:04:51 (ost. akt: 2018-05-12 11:59:17)

Autor zdjęcia: archiwum organizatorów

Maraton Juranda i Dyszka Jurandówny to wielkie wydarzenie biegowe. Już w niedzielę 13 maja zawodnicy zmierzą się z tym królewskim dystansem. Tym świętem biegowym uczczą 100 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Po raz pierwszy bieg odbył się w 1981r. co oznacza, że jest to trzeci po Dębnie i Warszawie najstarszy maraton w Polsce. W tym roku po raz 29 organizatorzy zapraszają chcących powalczyć o rekord, jak również tych, dla których będzie to pierwsze podejście do przebiegnięcia 42,195 km. Zarówno jedni, jak i drudzy powinni być usatysfakcjonowani. Zapraszeni są także biegacze, którym 42 km z różnych powodów nie odpowiada. Podczas głównego biegu, rozegrane zostaną zawody na dystansie 10km – Dyszka Jurandówny, oraz biegi dla dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych i gimnazjalnych.Dla rodzin zawodników, kibiców, osób towarzyszących, turystów a przede wszystkim mieszkańców Szczytna i okolic przewidziano dodatkowe atrakcje towarzyszące.
- Mamy dobrą wiadomość dla kibiców. Otrzymaliśmy od sponsora - Portu Lotniczy Olsztyn-Mazury dwa Vauchery na przelot samolotem do Dortmundu w obie strony oraz dwa do Burgas również w obie strony - informują organizatorzy. - Bilety zostaną rozlosowane wśród kibiców zgromadzonych na pl. Juranda. O szczegółach będzie informował spikier imprezy - dodają.

Ważne informacje!
Tegoroczna trasa Maratonu została trochę zmodyfikowana względami technicznymi związanymi utrudnieniami na skrzyżowaniu ulic Leyka Piłsudzkiego, Polskiej i Wileńskiej i planowanej przebudowie tego skrzyżowania. Nie będzie wiodła do niego tylko z ul. Polskiej skręt w ul. Krzywą przez przejście przez przejazd kolejowy, następnie w lewo na Towarową i do ul. Władysława IV i dalej bez zmiany .

Zmieniona została trasa biegów dla dzieci i młodzieży. W tym roku będzie ona przebiegała ulicami miasta. Bieg na trzysta metrów: Start ul. róg 3 Maja i Odrodzenia, 600m róg ul. Warszawskiej i Polskiej oraz 800m róg ul. Linki i Polskiej. Wszystkie biegi będą się kończyć na mecie na placu Juranda.

Organizatorzy zwracają się z prośbą do wszystkich kierowców poruszających się po trasie biegów pojazdami o zachowanie szczególnej ostrożności. Proszą również aby w dniach od piątku 11.05.2018r godz. 18.00 nie parkować samochodów na placu Juranda i w jego okolicach, ponieważ będzie on zamknięty.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages