Niedziela, 17 stycznia 2021. Imieniny Antoniego, Henryki, Mariana

"Ekstremalne" autobusy miały zawieźć uczniów na wycieczkę

2018-06-06 12:03:55 (ost. akt: 2018-06-06 12:59:23)

Autor zdjęcia: Arch. KPP w Szczytnie

Szczycieńscy policjanci na prośbę jednego z rodziców skontrolowali autobus, który miał dzieci zawieźć na wycieczkę. Jak się okazało był niesprawny. Kolejny również. Dopiero trzecim w pełni sprawnym pojazdem dzieci mogły bezpiecznie wyruszyć w podróż.

- Wczoraj rano na prośbę jednego z rodziców policjanci ruchu drogowego pojechali na kontrolę autokaru wycieczkowego do Dźwierzut. Podczas kontroli okazało się, że autokar jest niesprawny - informuje Agata Mendelewska z KPP w Szczytnie.

Podstawiony przez organizatora wycieczki pojazd miał nieprawy układ kierowniczy oraz wycieki płynów eksploatacyjnych. Funkcjonariusze zatrzymali dowód rejestracyjny i zabronili kontynuowania wycieczki. Po 2 godzinach organizator zapewnił autokar zastępczy, który po sprawdzeniu również okazał się niesprawny. Powodem zatrzymania kolejnego dowodu rejestracyjnego była usterka układu kierowniczego oraz wycieki płynów eksploatacyjnych. Policjanci nie byli pobłażliwi, ponieważ bezpieczeństwo jest najważniejsze. Organizator był zmuszony podstawić trzeci autokar. Na szczęście ten był już w pełni sprawny. Uczniowie mogli wyruszyć nim w podróż.

Pamiętajmy, że przed wyjazdem autokaru na wycieczkę – rodzic, opiekun, organizator wycieczki, dyrektor szkoły mogą zwrócić się do policjantów ruchu drogowego o taką kontrolę. Kontroli poddawany jest także kierowca autokaru. Kontrolę najlepiej zgłosić z kilkudniowym wyprzedzeniem osobiście lub telefonicznie. Policjanci w czasie kontroli sprawdzają sprawność układu kierowniczego, hamulcowego i wydechowego, oświetlenie, stan ogumienia, podstawowe wyposażenie pojazdu oraz wycieki płynów. Kontroli poddawany jest również kierowca, pod kątem stanu trzeźwości.Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. uczestnik #2515373 | 195.205.*.* 8 cze 2018 09:15

  tak droga redakcjo masz rację był 3 autokar... który odwiózł dzieci do domów!!! brawo WY!!! za rzetelne i sprawdzone informację.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Do 12345 #2514620 | 94.254.*.* 6 cze 2018 20:55

  Niestety temat nie jest taki prosty. Wielokrotnie Policja prowadzi postępowanie w związku właśnie z takimi sytuacjami, że pojazd nie powinien przejść badania a jeździ po drogach. Niestety diagności nie wiem dlaczego są na wygranej pozycji

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. 12345 #2514493 | 83.31.*.* 6 cze 2018 16:36

  Brzydko się zapytam jakim kurwa cudem takie autobusy przechodzą przeglądy ??????? Policja powinna odwiedzić także stację kontroli pojazdów która dopuściła je do ruchu.

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages