Piątek, 14 grudnia 2018. Imieniny Alfreda, Izydora, Zoriny

Pracowity maj Zespołu "Wrzosy"

2018-06-11 10:15:23 (ost. akt: 2018-06-11 10:16:44)

Autor zdjęcia: Arch. Zespołu Wrzosy

Działający od przeszło 11 lat w Gminnym Ośrodku Kultury w Dźwierzutach zespół „Wrzosy” występuje na przeglądach, spotkaniach artystycznych i Festiwalach. I choć czonkowe Zespołu lata młlodości mają za sobą, to wciąż kochają śpiewać!

Złożyła sie na to potrzeba przygotowania programu artystycznego na dwie znaczące dla niego imprezy, w których uczestniczy co roku i jedną szczególną, w której uczestniczył po raz pierwszy.
N poczatku maja zespół wystąpił na XVI Przeglądzie Chórów i Zespołów Śpiewaczych "Kurlantka" 2018". Wymogiem określonym w regulaminie jest zaprezentowanie pieśni ludowych, promujących amatorski ruch kulturalny i popularyzacja folkloru, także warmińsko-mazurskiego.
Drugą z nich był występ w Bartoszycach w dniu 26 maja na XXI Spotkaniach Artystycznych Osób Niesamodzielnych. Impreza odbywała się tym razem pod hasłem "Disco Barty – "Nogi nie bolą, jak się discopolo tańczy". Impreza ta włączyła do prezentacji swoich programów 13 zespołów, wywodzących się ze Stowarzyszeń oraz Domów Pomocy Społecznej i Dziennego Pobytu, w tym dwa zespoły z Rosji z obwodu kaliningradzkiego. Wszystkie zespoły starały się sprostać wymogom organizatorów Przeglądu, toteż wystąpienia były żywe i barwne. "Wesołą nutę" hamował mocno padający deszcz, ale co odważniejsi tańczyli w rytm śpiewanych piosenek. Zespół "Wrzosy" cieszył się deszczem, który padał na ogródki seniorów, ale też i udanym programem, który wabił do tańca w rytm skocznych piosenek – "Winobranie". Romantyczna piosenka "Nasze róże" wprowadziła klimat powagi, wspomień, bo przecież mają je nasze mamy, babcie, które kochały i były kochane. Matkom zadedykował Zespół piosenkę "Mamo – dla Ciebie jestem", a po niej "Sto lat".
Tą wyjątkową imprezą wymagającą też szczególnego przygotowania był II Festiwal Seniorów w Toruniu, odbywający się 19 maja. Spadło to na zespół niespodziewanie, czego nie mogliśmy przewidzieć w momencie składania karty zgłoszenia "bo cóż nam szkodzi złożyć". Było przecież dużo zespołów z całej Polski (podobno około 200 z całego kraju), z których wybrano 17 w tym właśnie "Wrzosy". Towarzyszyło nam wiele różnych emocji w czasie przygotowania do Festiwalu. Wszystko to wynagrodzone zostało nam w dniu odbywania się Festiwalu, na którym zostaliśmy uszanowani i zaproszeni na kolejny Festiwal. Piękne miejsce jego odbywania się, miła atmosfera – to wydarzenie, ktore na długo zostanie w naszej pamięci i będzie jednym z najważniejszych w historii działalności "Wrzosów".
- Czerwiec będzie może spokojniejszy co do ilości imprez, ale też nie próżnujący. Cieszy nas to, że nie mamy czasu na nudę i na brak kontaktu z ludźmi - mówi Bogumiła Siedlecka – kierownik zespołu "Wrzosy".

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages