Niedziela, 25 sierpnia 2019. Imieniny Belii, Ludwika, Luizy

Zbiórka karmy dla bezdomnych zwierzaków z Dźwierzut

2018-12-02 12:00:00 (ost. akt: 2018-12-01 13:21:07)

Autor zdjęcia: Arch. Organizatorów

Dwie i pół tony karmy dla zwierząt zebrano podczas akcji „Nakarm zwierzaka bezdomniaka”. - Szaleństwo zbiórkowe rozegrało się w czasie licytacji – wyjaśnia Ewa Dolińska-Baczewska.

W charytatywną akcje na rzecz zwierzaków, które nie maja swoich domów zaangażowało się wiele osób i instytucji.

– Jako pierwsi chęć pomocy wyrazili pracownicy urzędu gminy, którzy na co dzień zajmują się bezdomnymi zwierzętami – mówi Ewa Dolińska-Baczewska dyrektor GOK. – Potem dołączali kolejni ludzie o wielkich sercach. Mocno zaangażowały się dzieci z Dźwierzut, szkoły w Kałęczynie, Linowie, Orzynach i Dźwierzutach, sklepy i wielu darczyńców, którzy przekazali na licytacje niesamowite przedmioty oraz wiele osób, które upiekły ciasta, pomogły w kiermaszu i wreszcie sami licytujący. Na scenie pojawiły się: Cyrla, dzieci ze szkół w Kałęczynie, Dźwierzutach i Orzynach, Ola Sztymelska, Oliwia Sowiecka i Julia Kępińska, Dźwierzuckie Iskierki ze Sławomirem Gutyszem i wolontariusze, którzy zaśpiewali „Kundel bury”. Była również lek. wet. Asia Rozbicka, która opowiedziała o zaletach sterylizacji.

Licytacja miała wyjątkowy przebieg, ponieważ organizatorzy postanowili nie zbierać w czasie akcji pieniędzy. – Jedyną „walutą”, którą można było płacić w licytacji, czy kiermaszu ciast była karma. I jak się okazuje, to był strzał w dziesiątkę – wyjaśnia dyrektor dźwierzuckiej placówki kultury. – Licytowane rzeczy osiągały kosmiczne kilogramy. Najdroższym licytowanym przedmiotem okazał się ogrodowy karmnik dla ptaków, za którego nabywca zaoferował 185 kilogramów karmy. Po akcji podchodzili do nas ludzie i zapewniali, że ofiarują jeszcze karmę i dostarczą ja w najbliższych dniach, więc ten końcowy wynik zbiórki będzie jeszcze wyższy.

Jak podkreślają organizatorzy ogromnym plusem akcji jest tak duże zaangażowanie dzieciaków. One od najmłodszych lat uczą się wrażliwości i odpowiedzialności za zwierzęta.
– Zbiórka pokazała, jak ogromny potencjał dobra jest w tej społeczności i jak wielkie serca mają mieszkańcy. Takie akcje dają nam, organizatorom, potężną dawkę dobrej energii i są potwierdzeniem, że lepiej coś robić, niż nie robić – śmieje się dyrektor GOK.
Zebrana karma będzie dystrybuowana przez pracowników urzędu do osób opiekujących się zwierzętami na terenie gminy Dźwierzuty.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages