Niedziela, 20 września 2020. Imieniny Eustachego, Faustyny, Renaty

Myśliwi w roli św. Mikołaja

2018-12-22 13:46:27 (ost. akt: 2018-12-22 13:48:37)

Autor zdjęcia: Leszek Mierzejewski

Trzydzieści paczek pełnych upominków przekazali uczestnikom Środowiskowego Domu Samopomocy w Dźwierzutach myśliwi z Koła Łowieckiego „Ryś” Dźwierzuty. Spotkanie świąteczne odbyło się w czwartek 20 grudnia w siedzibie ŚDS.

Polski Związek Łowiecki jest organizatorem akcji „Myśliwska Paczka”. Głównym jej założeniem jest to, aby pomoc trafiła do najbardziej potrzebujących podopiecznych placówek opiekuńczo-wychowawczych w całej Polsce – domów dziecka, samotnej matki czy domów opieki dla seniorów. W ten szczytny cel aktywnie włączyli się członkowie KŁ „Ryś” Dźwierzuty. W czwartek 20 grudnia odwiedzili podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy w Dźwierzutach.

- Pomagamy placówkom od wielu lat – mówi Romuald Amborski, skarbnik KŁ „Ryś” Dźwierzuty i zarazem inicjator akcji „Myśliwska Paczka” na terenie gminy Dźwierzuty. – To już taka nasza tradycja. Ufundowaliśmy placówkom wiele upominków, w tym między innymi: telewizory, zestawy do odbioru telewizji satelitarnej i tablice multimedialne. Teraz przyszedł czas, aby wspomóc seniorów. Święta Bożego Narodzenia to czas szczególny i dlatego w tym roku postanowiliśmy odwiedzić podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy w Dźwierzutach. Cieszymy się, że mogliśmy im sprawić radość w tym szczególnym czasie – dodaje.

Każdy z prezentów był taki sam. „Skład” upominków został bowiem wcześniej przygotowany, aby nikt nie czuł się pokrzywdzony. Na liście znalazły się produkty codziennego użytku, ale zabrakło także słodyczy. Jak się okazało nie tylko prezenty były niespodzianką. Pensjonariusze przygotowali bowiem wigilijny własnoręcznie przygotowany poczęstunek dla swoich gości. Nie zabrakło także wspólnego śpiewania kolęd i upominków.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. jojo #2648789 | 83.6.*.* 23 gru 2018 11:02

  tfu! zwykłe luje o niskim iq, pewnie nie potrafią nic innego niż strzelać po alkoholu.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. kojot #2648737 | 89.228.*.* 23 gru 2018 09:13

  w końcu coś pożytecznego zrobili, poza tym wybili prawie wszystkie dziki w polsce a populacja jelenia jest w polsce niemalże zagrożona bo takiej redukcji zwierzyny przez myśliwych nie bylo w polsce od czasów drugiej wojny swiatowej PZŁ to organizacja mafijna dla nich kasa ponad wszystko w efekcie w lasach nie ma już zwierzyny!

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages