środa, 23 października 2019. Imieniny Edwarda, Marleny, Seweryna

Musimy ocalić nasze dziedzictwo dla potomnych

2019-01-17 17:14:24 (ost. akt: 2019-01-17 17:17:25)

Autor zdjęcia: Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Pokrycie wieży zabytkowego kościoła w Rańsku zostanie naprawione i poddane konserwacji. Na ten cel Parafia Ewangelicko-Augsburska w Szczytnie pozyskała pomoc w wysokości 50 000 zł.

Podczas podpisania umowy między parafią a samorządem województwa proboszczowi administratorowi Witoldowi Twardzikowi towarzyszył ksiądz Adrian Lazar, który zastąpił księdza Alfreda Borskiego w Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Szczytnie. Inwestycja jest częścią projektu „Mazurski szlak kościołów ewangelickich”, a pozyskane środki zostały pozyskane za pośrednictwem LGD „Brama Mazurskiej Krainy” z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

- Cieszę się bardzo, że kolejne pieniądze trafiają do osób, które dbają o zachowanie naszych zabytków. To największe skarby świadczące o rodowodzie naszego regionu, które musimy ocalić dla naszych dzieci i wnuków. Jednocześnie przypominam o trwającym do 4 lutego naborze wniosków na ochronę zabytków. Po szczegóły odsyłam Państwa na stronę Urzędu Marszałkowskiego. Łączna pula środków w ramach tego konkursu to 400 tys. zł – dodaje Sylwia Jaskulska, członek zarządu województwa warmińsko-mazurskiego.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages