środa, 23 października 2019. Imieniny Edwarda, Marleny, Seweryna

"Wrzosy" z karnawałową wizytą u 103-letniej pani Lotty

2019-02-24 11:41:26 (ost. akt: 2019-02-24 11:47:02)

Autor zdjęcia: Arch. Zespołu Wrzosy

Członkowie Zespołu "Wrzosy" zaprzyjaźnieni są z Lottą Dorow od wielu już lat. Odwiedzają ją nie tylko w jej urodziny ale i podczas karnawału, by razem pośpiewać i porozmawiać.

- "Przyjeżdżajcie, bo karnawał się kończy" tymi słowami zapraszała Zespół "Wrzosy" Lotta Dorow - opowiada Bogumiła Siedlecka kierownik Zespołu. - I nareszcie 19 lutego doszło do spotkania z najstarszą mieszkanką gminy Dźwierzuty. Planowane ono było w 2018 r., którego celem miał być śpiew kolęd na życzenie pani Lotty. Nie udało się, ze względu na choroby członków zespołu i niespodzianki aury zimowej - tłumaczy.

Pani Lotta była niecierpliwa i przypominała Kazimierze Klobuszeńskiej, członkini zespołu, mieszkającej niedaleko od niej, że niedługo skończy się karnawał i nie będzie słyszeć piosenek karnawałowych, które lubi śpiewać. Ta prośba pani Lotty została spełniona. Spotkanie było bardzo owocne, bowiem wyśpiewano dużo, bardzo dużo piosenek, głównie skocznych, o różnych treściach, przeważnie miłosnych. Wiele z nich przy udziale seniorki, która przypominała ich słowa i tytuły, włączając się do śpiewu. Sama też śpiewała swoje piosenki przy akompaniamencie Janusza Ałaja – muzyka Zespołu "Wrzosy".

Spotkanie z seniorką trwało dość długo, bo ponad 5 godzin, bowiem oprócz śpiewu trzeba było porozmawiać na różne tematy, wspominać miniony czas, posłuchać jej rad na długowieczne życie. Pani Lotta radziła zachować pogodę ducha, spokój i nie stronić od śpiewu tych piosenek, które łagodzą stresy i nerwy, a więc są żywe w rytmach i kojące w słowach. Tę rolę mogą spełniać piosenki o miłości i tych w naszym repertuarze było dużo, które wyzwalają w nas pozytywne emocje, uczą przebaczenia i miłości. Dobre zdrowie p. Lotty to także zasługa opiekunki Jadzi Nurczyk, która dba o jej codzienne potrzeby.

- Nasz kontakt z panią Lottą trwa od dłuższego czasu. Cieszymy się z jej humoru, pouczeń, szczerości w rozmowie. Podziwiamy jej radość, pamięć, spokój i serdeczność, którą nam przkazuje. Każde spotkanie kończy się następnym zaproszeniem. We wrześniu – 13-go będą 103-cie urodziny, na które już mamy zaproszenie. Będzie wspólny śpiew, a osobiście dla niej 200 lat - obiecuje Bogumiła Siedlecka.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages